Korekta, Odnowa, Uzupełnienie

Czym się różni korekta, uzupełnienie i odnowa paznokci?

Korekta polega na "odświeżeniu" paznokci. Wykonywana jest do 1,5 tyg.od ostatniej wizyty. Polega na zmatowieniu paznokci i nabłyszczeniu ich bez zmiany wzoru,koloru lub kształtu. Możliwe jest dodanie dodatkowych zdobień jak np. kwiatków malowanych metoda one-stroke, zawijasków, cyrkoni itp.

Uzupełnienie paznokci wykonywane jest do ok.2,5tyg. od momentu ostatniej wizyty lub w miarę potrzeb. Ten zabieg polega na uzupełnieniu żelu w miejsce odrostu powstałego przy wale paznokciowym. Usługa polega na spiłowaniu ok. 30% masy, poprawieniu niedoskonałości, skróceniu paznokci i prawidłowym zbudowaniu paznokcia. Nie ma możliwości zmiany wzoru, koloru, kształtu paznokci. Jedynie można dodać cyrkonie, ewentualnie namalować kwiatki, zawijaski itp. W przypadku uzupełnienia french wykonuje je do ok. 2,5 tyg. bez poprawiania białej końcówki. Gdy klientka przy uzupełnieniu nie ma np. kilku paznokci wówczas koszt uzupełnienia zwiększa się o koszt dosztukowania pojedynczego pazurka.

Odnowa paznokci wykonywana jest ponad 3 tyg. od ostatniej wizyty lub w miarę potrzeb klientki. Każda zmiana koloru, podniesienie frencha, wtopienie nowych ozdób itp. zaliczane jest jako odnowa. Usługa polega na spiłowaniu ok. 80% masy do szkieletu żelowego/tipsa, skróceniu paznokci, zmianie wzoru, koloru itp. Paznokcie są wykonywane praktycznie od podstaw. Często się zdarza, że klientka nie ma przy odnowie np. kilku paznokci, wówczas do ceny odnowy bądź uzupełnienia wliczony jest te koszt dosztukowania pojedynczego pazurka.

W przypadku paznokci wykonywanych w innym salonie, nie wykonuję uzupełnień, odnowy tylko ściagam paznokcie i robię wszystko od podstaw. Pierwsza wizyta w salonie to koszt nowego kompletu. 

Dlaczego warto systematycznie uzupełniać lub odnawiać paznokcie?

W miarę wzrostu paznokci wszystkie krzywizny zbudowane podczas stylizacji tzw. linia stresu, krzywa C,  przesuwają się. Narażając tym samym paznokcie na złamania, uszkodzenia, pęknięcia wzdłuż niechronionej już linii stresu. Dodatkowo paznokcie wyglądają nieestetycznie a zamalowanie lakierem linii odrostu, niczego nie zmienia. 
Należy pamiętać, że prawidłowa budowa stylizowanych paznokci jest głównym celem każdej stylistki. Dzięki temu możesz długo cieszyć się swoimi paznokciami.
Gdy widzisz już, że minęły ponad 3 tygodnie od stylizacji udaj się do swojej stylistki. Nie zrywaj, nie podważaj swoich paznokci, jeżeli chcesz je ściągnąć udaj się do salonu, wtedy masz pewność, że zostanie to wykonane prawidłowo.

Brak komentarzy: